Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

sender

wpisy na blogu

Komin przecieka - powiedział hlup.

Blog:  sender
Data dodania: 2014-03-24
wyślij wiadomość

Eh. Myślałem, że mnie to ominie. Komin który przecieka. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przecieka dość dziwnie, bo u góry i ni z gruchy ni z pietruchy w połowie. 

Dekarz stwierdził, że trzeba go zaimpregnować jakimś preparatem, co by fugami nie przesiąkało. Od góry natomiast zalecił jakąś obróbkę: może być papa, może być jakiś specyfik, mi sie najbardziej spodobał pomysł z blachą. 

Poczekamy aż wyschnie i polejemy wodą, co by sprawdzić czy to nie opierzenie na łączeniu dach komin. 

Na dokładkę napiszę: jest to komin systemowy ponad dachem obłożony cegłówkami klinkierowymi. W części są to cegłówki pełne, w części drążone - popularna dziurawka. Zaprawa oczywiście do klinkieru. 

Jak macie jakieś pomysł jak zaradzić problemowi oraz czy impregnowanie tego pomoże to będę wdzięczny.

Na marginesie dodam, jest to mocno irytujące. 

8Komentarze
Data dodania: 2014-03-24 16:36:53
Unas pada już trzeci dzień i nasz domek a dokładnie dach ma generalną próbę. Jak na razie jest wszystko szczelne. My mamy kominy podobnie wykonane czyli komin systemowy, od piętra obudowany suporexem na następnie cegła klinkierowa dziurawka i pełna. Następnie komin jest obudowany taśmami ołowinośnymi a drugi obrobiony blachą systemową firmy fakro Dodatkowo został osilikowany przy cegłach Być może twój wykonawca nie dał silikonu dekarskiego na łączeniu blachy z kominem i dlatego są te przecieki! Zapytaj się jak szczegółowo wykonał obróbkę komina To nie są fugi i nie trzeba je zabezpieczać preparatem!
odpowiedz
sender  
Data dodania: 2014-03-24 16:57:01
Obróbka blacharska przy samym dachu wygląda na dobrą. Cegłówki były nacięte, następnie włożona tam blacha i wszystko silikonem zarobione. Prędzej upatruję przyczynę w tej czapie na samej górze.
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2014-03-24 17:24:22
cieknący komin to niestety problem.mam nadzieje że nas to ominie ale nidgy nic nie wiadomo.pozdrawiam...
odpowiedz
dordar  
Data dodania: 2014-03-24 19:07:07
Jutro muszę się wdrapać po drabinie na poddasze i zobaczyć czy u nas nie ma żadnych przecieków:)) Komin obkładaliście pełną cegłą klinkierową?
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-24 19:11:42
Na pewno coś można zaradzić :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-24 22:13:32
Podejrzewam że wasz cieknący komin to niestety zasługa tej dziurawki... mnie nie jeden dekarz i murarz przed tym przestrzegał by jej nie dawać... na szczęści pełna cegła to pełna cegła i odpukać u mnie wszystko na razie suche :) pozdrawiam
odpowiedz
grzessx
Data dodania: 2015-06-13 10:18:17
PROBLEM Z KOMINEM
Mam podobny problem z kominem czy mógłby Pan napisać jak udało się rozwiązać problem.
odpowiedz
sender  
Data dodania: 2015-06-13 22:04:15
Jasne - na kanały wentylacyjne poszła kratka metalowa. Od góry na czapę - blacha.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty

Pora na drzwi wejściowe - doradzicie?

Blog:  sender
Data dodania: 2014-03-19
wyślij wiadomość

Dziś wtorek. Pierwszy raz od wylania posadzek wszedłem do domu. Co rzuciło mi się w oczy, tfu uszy. ECHO, Echo, echo. Wszędobylskie echo :) Tak jak pisałem wcześniej, czysto wszędzie, generalnie fajnie. 

Zamówiłem pana do mierzenia parapetów. Zdecydowaliśmy się na parapety mdf 30mm w kolorze okien, czyli orzech. Kamienne wyglądały fajnie, jednak kolorystycznie nie bardzo pasowały do naszej wizji wykończenia. 

Nie zdecydowaliśmy się na montowanie parapetów w kuchni, łazience na dole oraz pralni/pomieszczeniu gospodarczym na dole. 

Drzwi zewnętrzne, wejściowe. Potrzebuję pomocy. Chcemy wydać możliwie niedużo na drzwi. 3000 zł to szczyt, szczytów, nieprzekraczalny taki :) Jest mi mocno obojętne, czy będą to drzwi drewniane, czy stalowe w kolorze drewna. Chciałbym jakieś przeszklenie. Zgodnie z projektem drzwi mamy mieć 100cm'owe. Jak się okazuje nie 5, nie w 10 ;)

Jak możecie, zapodajcie jakieś dobre, sprawdzone firmy z takimi figuśnymi rozmiarami. 

Pozdrawiam serdecznie. 

3Komentarze
Data dodania: 2014-03-19 08:41:50
my też się rozglądamy za dzwiami, na oku mamy drzwi stalowe z Wikędu; po obejrzeniu wyglądają całkiem przyzwoicie, a i 100 też mają, w stylu klasycznym i nowoczesnym jest coś do wyboru, nie znalazłam żadnych negatywnych opinii na ich temat, a to chyba dobrze, cenowo też powinno wam się udać coś wybrać; pooglądajcie, może akurat....
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-20 09:02:04
Polecam drzwi Stolpaw i tańsze drzwi firmy Cal.
odpowiedz
jackythepricey
Data dodania: 2014-03-26 10:33:21
Drzwi
Hej, szukałem drzwi wejściowych i w sumie mogę polecić Multiuso, są w gazetce castoramy (http://www.castorama.pl/ to jest na głównej stronie). tanie i solidne
odpowiedz

Posadzki gotowe

Blog:  sender
Data dodania: 2014-03-14
wyślij wiadomość

O naszych perypetiach ze styropianem pisałem w poprzednim wpisie. Od tego czasu sporo się działo na naszej budowie. 

Tydzień - tyle trwało mozolne, lecz dokładne układanie zakupionego styropianu na podłodze. W między czasie hydraulik dokonał swego działa w postaci ułożenia podłogówki. Białe rurki powędrowały do kuchni, znalazły się również we wiatrołapie, przedpokoju, łazience i pralni. Na górze zaś podłoga będzie ogrzewać część komunikacyjną, garderobę, łazienkę i część naszej sypialni. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl W gratisie trafiły nam się także rurki pod schodami. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Powyżej kuchenne ogrzewanie.

Po rozłożeniu styropianu szybki telefon do posadzkarzy w celu uzgodnienia odpowiedniego terminu. Padło na wczoraj, czyli czwartek 13 marca 2014. W oczekiwaniu na wspomniany czwartek zrobiłem doktorat z cementologii oraz to jaki cement wybrać. Jak się okazuje i w tym temacie jest sporo do przeczytania, gdyż cement cementowi nie jest równy, nawet o tych samych oznaczeniach. Nasz wybór padł na Górażdże 32.5 w czarwonych workach. Jak się okazuja nasza stara hurtownia spisała mnie na straty, gdyż cementu sprzedać mi nie chcieli w cenie, którą im zaproponowałem. W efekcie kupiłem w mojej miejscowej hurtowni 3500 kg cementu (140 worków / 2.5 palety). 

Zdecydowaliśmy się też położyć siatkę (matę posadzkową) wszędzie na całych 190 metrach podłogi. Kupilismy siatkę, taśmę delatacyjną i czekaliśmy na przyjazd fachowców. Czwartek rano - są. Wyczyn pana od wrzucania piachu i cementu do maszyny jest dla mnie chyba nieosiągalny. Ów pan wrzucił w 2 dni blisko 30 ton piachu oraz 3 tony cementu. Osobiście bym umarł. 

Panowie pochwalili opierzenie balkonu, twierdząc, że nie każdy z inwestorów robi to na tym etapie, generując późniejsze problemy z odpadającymi płytkami. My zaś teraz postanowiliśmy przykręcić blachę okapową do balkonu, na którą zapodaliśmy papę. Na to poszło 4cm styropianu, a następnie posadzka. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na pierwszy ogień poszła góra. Zgodnie z zapowiedziami trwało to jeden dzień. Dziś - w piątek zrobiliśmy dół. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na uwagę zasługuje ów Pan, który chyba celowo został dobrany do zacierania, tym śmigłem. Przypuszczam, że ów pan ważył jakieś 50kg po sytym obiedzie, czyli waga super piórkowa. 

Około godziny 15.00 szybki telefon do szefa brygady, komu płacić pieniądze. Pieniążki zapłaciliśmy kole wypiliśmy, a następnie rozeszliśmy się do domów. Nie mogę doczekać się poniedziałki, czyli dnia,  w którym planuję wejść do domu i podziwiać. Zaglądając przez szyby mogę powiedzieć, że w domu zapanował porządek. Jest fajnie, nie ma tych rurek, przewodów. Krótko mówiąc zaczyna to wyglądać.

 

Do następnego. 

1Komentarze
Data dodania: 2014-03-19 12:25:43
Warto przeczytać
Właśnie przeczytałem historię ze styropianem. Warto uważać na każdym kroku. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy na tym samym etapie :)
odpowiedz
sender
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 47485
Komentarzy: 98
Obserwują: 26
On-line: 9
Wpisów: 33 Galeria zdjęć: 60
Projekt BIANKA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - dolny zachodni sląsk
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 luty
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników